Holistine sveikata yra saugus l-glutaminas nėštumo metu?

L-glutaminas, taip pat žinomas kaip glutaminas, yra labiausiai paplitęs aminorūgštis jūsų organizme. Ši maistinė medžiaga yra atsakinga už virškinamojo trakto ir imuninės sistemos funkciją ir padeda užkirsti kelią katabolinių raumenų išsekimui. Nors papildomas glutaminas paprastai nėra būtinas, jis gali būti naudingas kai kuriems žmonėms ir yra naudojamas kaip holistinė sveikata kaip gydymas tokioms ligoms kaip trumpojo žarnyno sindromas. Jei esate nėščia, glutamino papildai gali būti saugūs vartojimui. Pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami bet kokį dietinį priedą.

Apie Glutaminas

Glutaminas vaidina lemiamą vaidmenį išlaikant imuninės sistemos vientisumą, ypač streso metu. Kai patiria stresą, jūsų kūnas išleidžia hormono kortizolio, kuris gali išeikvoti glutamino. Remiantis Marylando medicinos centro universiteto duomenimis, papildomas glutaminas yra veiksmingas užkirsti kelią šiam išeikvojimui, todėl glutaminas leidžia išlaikyti imuninę sistemą. Gliutaminas taip pat padeda sumažinti raumenų masę, prarastą tokiomis sąlygomis kaip AIDS. Papildomas glutaminas taip pat skiriamas vėžiu sergantiems pacientams, siekiant pagerinti maistinių medžiagų absorbciją ir mažinti uždegimą ir viduriavimą, susijusį su chemoterapiniu gydymu.

Glutaminas nėštumo metu

Pasak JAV maisto ir vaistų administracijos, glutamino papildai laikomi C kategorijos vaistu. Remiantis Amerikos Nėščiųjų asociacijos duomenimis, ši klasifikacija nenumato neišvengiamo poveikio, tačiau negalima atmesti galimos nepageidaujamos reakcijos rizikos. Klasės C klasė taip pat rodo, kad tyrimai, susiję su glutaminu, buvo taikomi tik gyvūnams ar ribotam žmonių skaičiui. Kadangi tyrimai yra riboti, negalima padaryti tikros išvados dėl glutamino poveikio nėštumo metu, o FDA rekomenduoja, jei esate nėščia, išvengti šio papildo.

Glutamino papildų reguliavimas

Nors Jungtinių Amerikos Valstijų maisto saugos tarnyba (FDA) laikėsi pozicijos dėl glutamino saugumo, metodai, naudojami priemonei įvertinti, nėra tokie kruopšti, kaip ir receptinių vaistų. Amerikos Nėštumo asociacija paaiškina, kad panašiuose prieduose egzistuoja reikšmingi kokybės ir stiprumo skirtumai. Deja, šie skirtumai nėra kiekybiškai išreikšti. Jei naudojate bet kokį priedą, greičiausiai gamintojas nebus informuotas apie šias charakteristikas. Be to, taip pat yra skirtumų, kad maisto papildas būtų ženklinamas kaip saugus ar nesaugus nėštumo metu.

Apsvarstymai

Glutaminas yra plačiai prieinamas gyvūnų baltymuose, žaliuosiuose kopūstuose ir žaliavinėse špinatuose, taip pat parduodamas kaip vienas maisto papildas arba baltyminguose prieduose. Papildomas glutaminas gali sukelti nepageidaujamą sąveiką su kai kuriomis sveikatos būklėmis ir vaistiniais preparatais, įskaitant tam tikrų vėžio gydymą. Jei esate nėščia ir susirūpinę dėl savo glutamino lygio, kreipkitės į gydytoją. Optimalus būdas užtikrinti, kad gausite pakankamai glutamino, kol esate nėščia, – valgyti maisto produktus, kurie turi daug amino rūgščių, kartu su kitomis amino rūgštimis, kurios kartu sudaro visą baltymų šaltinį.