Ilgalaikis lisinoprilio šalutinis poveikis

Lisinoprilis yra vaistas, vartojamas aukštam kraujo spaudimui ir staziniam širdies nepakankamumui gydyti. Jis taip pat vartojamas siekiant pagerinti išgyvenamumą po širdies smūgio. Tai angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorius arba AKF inhibitorius. Jis praplečia kraujagysles, kad pagerintų kraujo tėkmę, todėl širdis gali siurbti efektyviau. Pasak Lisinopril.com, ji buvo sukurta iš nuodingos Brazilijos gyvatės nuodų. Jis gali būti vartojamas atskirai arba kartu su kitu vaistu, o kai kurie šalutiniai poveikiai yra susiję su jo ilgalaikiu vartojimu.

Kraujospūdžio kritimas

Lisinoprilis yra vaistas, vartojamas kraujo spaudimui mažinti. Pasak PDRHealth, šalutinis jo poveikis yra galvos svaigimas, švelnumas ar silpnumas, kai staiga atsistoja iš sėdimos ar nusileidžiančios pozicijos. Tai atsitinka, nes padidėja kraujospūdžio sumažėjimas, kuris paprastai būna, kai mes judame nuo horizontalios iki vertikalios. Daugeliui žmonių šis šalutinis poveikis praeina per kelias savaites, tačiau kai kuriems žmonėms tai gali atsirasti ilgalaikėje perspektyvoje.

Lėtinis kosulys

Pasak “eMedTV”, kai kurie žmonės išsiplės sausą, piktavališką kosulį, “lizinoprilio kosulį”. Lisinoprilis yra AKF inhibitorius ir, be to, mažina kraujospūdį, taip pat manoma, kad AKF inhibitoriai blokuoja išsiskyrimą į plaučius. Šie išskyros gali išsivystyti plaučiuose, sukelti kosulį. Kosulys gali pasirodyti per pirmąsias lisinoprilio vartojimo valandas, ar po kelių mėnesių. Nuo 1 iki 3,5 procentų pacientų, vartojančių lisinoprilą, šis kosulys atsiranda.

Debesuota šlapimas ir sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas

Pasak MayoClinic.com, ilgalaikis lisinoprilio vartojimas gali sukelti šlapimo tamsumą ir drumstumą. Tai taip pat gali sukelti šlapimo išsiskyrimą arba organizmo sugebėjimą sutelkti šlapimą. Kai kurie ilgalaikiai pacientai, vartojantys lisinoprilą, gali pastebėti šlapimo išsiskyrimą ar net nesugebėjimą šlapintis. Tai yra labai rimta situacija, apie kurią nedelsiant reikia pranešti sveikatos priežiūros specialistui.

Sumažėjo Libido

Kitas ilgalaikis lisinoprilio šalutinis poveikis gali būti lytinio potraukio sumažėjimas, ypač vyrams, ir impotencija. Pasak “Drugs.com”, šis šalutinis poveikis pasitaiko mažiau nei 1% pacientų, vartojančių lisinoprilį. Jei pasireiškia lytinis šalutinis poveikis, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu dėl dozės koregavimo.

Odos ir akių pageltimas

Lizinoprilis yra išvalytas kepenyse, todėl jį galima išgerti gelta. Remiantis PDRHealth, gelta požymiai yra odos ir akių baltymų pageltimas. Tai yra rimta būklė, apie kurią reikia pranešti savo gydytojui. Ilgą laiką vartojant lisinoprilį, greičiausiai jūsų gydytojas paskirs periodinius testus, kad patikrintų kepenų funkciją.

Remiantis PDRHealth duomenimis, lizinoprilis gali sumažinti baltųjų kraujo ląstelių kiekį kraujyje, kurie yra atsakingi už kovą su infekcijomis. Tai gali sukelti plunksnų simptomus, tokius kaip karščiavimas, gerklės skausmas ir sloga. Tai dažniau pasireiškia pacientams, sergantiems vilklige arba inkstų liga, tačiau pacientams, kuriems yra sutrikusi imuninė sistema, vartojant lisinoprilį reikėtų vengti sąlyčio su peršalimo ar gripo žmonėmis. Visus ligonio simptomus, vartojančius lisinoprilį, reikia pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Gleivinės simptomai