Jazminų ir pilvo skausmai

Jazmine gėlės jau seniai naudojamos skonio arbatai, o jazminų arbata yra populiarus gėrimas, dažnai naudojamas kinų restoranuose. Naudojami žaliosios arbatos skoniui arba vieninteliam žolelių arbatui gaminti, jazminų gėlės yra žinomos kaip medicinos reikmėms. Daugelis žmonių mano, kad jazminų arbata turi raminančią poveikį skrandžiui. Vis dėlto nėra pakankamai įrodymų, kad paremtų jo teiginius dėl pilvo skausmo ar kitų sąlygų.

Jasminum Officinale

Jasmine yra žydintis krūmas su geltonos arba baltos spalvos gėlėmis ir puikus kvapas, kuris tampa stipresnis naktį. Iš pradžių tai subtropinis augalas, kuris daugelyje klimato sąlygomis augs gerai, ypač jei jis pateks į didelę saulės ir geros oro cirkuliacijos sritį. Gėlės išaugintos dienos metu ir turėtų būti laikomos vėsioje vietoje iki vakaro. Jie gali būti sluoksniuotos su arbatos lapais, kad skonį ir kvapą suteiktų, arba džiovinti savarankiškai naudoti arbatoje arba gaminant eterinius aliejus. Gėlės taip pat gali būti šviežios arbatos.

Komponentai

Jasmine gėlės yra eterinio aliejaus, linalinio alkoholio, benzilo alkoholio, benzilacetato, indolo ir jazmino. Manoma, kad šios medžiagos turi afrodiziacines savybes. Pasak “Live and Feel”, manoma, kad jie taip pat palengvina virškinimą, pagreitina medžiagų apykaitą ir pagerina kraujo apytaką. Kitų sudedamųjų dalių sudėtyje yra ceosel, eugenolis, famesolas, nerolas, gama terpineolis ir kiti, pagal “Organic Facts”. “Medulin Plus” teigia, kad eugenolis, randamas daugiausia iš gvazdikėlių, ilgą laiką buvo naudojamas odontologijoje kaip vietinis anestetikas ir analgetikas. “2005 m. Gruodžio mėn. Žurnalo” Fundamentals of Clinical Pharmacology ” Pranešė, kad jazminas gali turėti tam tikrų vėžio prevencinių savybių. Straipsnyje taip pat teigiama, kad prieš pateikiant galutinius teiginius reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Arbatos ir skrandžio skausmai

Pasak “Natural-HomeRemedies”, jazminų arbata yra naudinga virškinimo trakto sistemai. Jis yra žinomas siekiant užkirsti kelią skrandžio opoms, bendram skrandžio skausmo šaltiniui, virškinimui ir gali paskatinti probiotikų skrandžio bakterijų gamybą. Taip pat manoma, kad jis sunaikins silpną skrandžio bakteriją. Kaip anti-spazminis, jasminas gali užkirsti kelią skrandžio spazmai ir palengvinti. Organiniai faktai taip pat nurodo, kad jazminų raminamieji poveikiai gali sumažinti nerimą, depresiją, stresą ir pykinimą, kai kuriems žmonėms – pilvo skausmui.

Įspėjimai

Pasak “Live and Feel”, nors jazminų arbata mažais kiekiais gali turėti raminantį poveikį skrandžiui, dideli kiekiai gali sukelti rūgščių vystymąsi, dėl kurių gali pasireikšti skrandžio skausmas ir refliuksas. Kaip ir bet kokio kito gydymo atveju, jazminų arbata neturėtų būti tinkamai pakeista gydymu. Kadangi jazminis gali paveikti menstruacijų ir menopauzę, “Organic Facts” teigia, kad jis gali turėti neigiamą poveikį nėščioms moterims. Alyvą nėštumo metu vartoti negalima, o arbatą reikia vartoti tik nedideliais, retais atvejais.

Aromaterapija naudoja

Be arbatos, gėles galima distiliuoti į esminę aliejų, turintį skausmą malšinančių, antiseptinių ir raminamųjų savybių. Pasak “Live and Feel”, skausmui malšinti galima naudoti nedidelius aliejus, naudojamus aromaterapijos difuzoriuje. Tačiau yra mažai empirinių įrodymų, kad aromaterapija veikia kaip analgetinis preparatas.