Kaip gydyti ploną odos nugaros skausmą

Mažos pjūviai ir įbrėžimai yra gyvenimo dalis. Tinkamą pirmąją pagalbą, kai esate sužeistas, padeda išvengti infekcijų ir sumažina randų riziką. Pagal MayoClinic.com dauguma odos žaizdų gali būti gydomos tik namuose ir nereikalinga kelionė į gydytoją arba greitosios pagalbos skyrių. Jei nupjausite arba nusiplausite savo nugarą, nedelsdami pradėkite pirmąją pagalbą, kad gydymas būtų geriausias.

Jei žaizda smarkiai kraujavo, spauskite švariu tvarsčiu arba audiniu, MayoClinic.com rekomenduoja. Paprastai nereikia mažesnių pjaustymų ir įbrėžimų, nes kraujavimas yra minimalus.

MedlinePlus pataria, kad rankas plaunate muilu ir vandeniu.

Nuvalykite žaizdą muilu ir vandeniu.

Norėdami išvengti infekcijos išsivystymo, naudokite antibakterinį tepalą prie žaizdos. Plonas sluoksnis tepalo yra viskas, ko reikia apsaugoti nuo infekcijos.

Uždenkite žaizdą tvarsčiu. Būtinai naudokite tvarslą, pakankamai didelio dydžio, kad jis neliptų nuo faktinio žaizdos, o vietoj jo aplink jį, MedlinePlus rekomenduoja.

Kiekvieną dieną švelniai išdžiovinkite žaizdą ir rekomenduojame Pittsburgo vaikų ligoninę. Pakeiskite tvarsliavą ar padažu, kai jis tampa purvinas arba šlapias.

Žiūrėkite savo žaizdą infekcijos požymiams. Jei žaizda nusausėja, raudona ar patinėja arba, jei skausmas padidėja, kreipkitės į gydytoją, MayoClinic.com rekomenduoja.