Kaip išvengti kojų mėšlungio pratimo metu

Kojų mėšlungis, dar vadinamas “charliu arkliu”, būdingas raumenų sandarumas, kuris paprastai susijęs su netyčia, skausminga raumenų susitraukimu, kuri jaučiasi kaip “mazgas”. Kojų mėšlungis, kuris vyksta miegant, vadinamas “naktiniais spazmais”. Kai treniruojatės ir atsiranda sunki mėšlungis, ji gali jaustis kaip pagautas kojoje su greitėjimo kulka. Tai, kaip juos išvengti, yra keletas svarbių žingsnių.

Venkite gaiviųjų gėrimų pašalinimo. Viskas, ko turi kofeinas, pvz., Kavos, arbatos, soda ir energetiniai gėrimai, gali sukelti dehidrataciją, dėl ko gali atsirasti spazmai. Jūsų kojų raumenys ir visa kita jūsų kūnas yra labai susidedantys iš vandens, todėl jie remiasi tinkama funkcija. Gerkite vandenį, o ne bet kokį kitą gėrimą, ypač prieš, per treniruotes ir po jo. Moterys turėtų gauti 2,7 litro vandens per dieną, o vyrai 3,7 litro per dieną, rekomenduoja Medicinos institutas.

Padidinkite lankstumą. Tvirti blauzdikaulio raumenys yra didelė priežastis, dėl kurios kojos mėšlungis vyksta, kai jūs naudojatės. Laikykitės savo veršelių ir likusių kojų raumenų lanksčių, atlikdami statinius ruožus. Tai yra tada, kai laikote ruožą fiksuotoje padėtyje. Geras būdas nukreipti visą kūną yra lankydamiesi jogos pamokose. Pozicija, galinti ištempti veršelius ir užpakalines slygas, yra žemyn nukreiptas šuo. Norėdami tai atlikti, įkiškite į padėklo vietą rankomis tiesiai po pečiais ir pirštais ant grindų. Pasukite svorį atgal į kulnus ir pakelkite klubus ore, kol jūsų kūnas bus apie 90 laipsnių kampu. Laikykite 45-60 sekundžių.

Šildykite prieš pradėdami mankštintis. Jei neatliekite prieš pradėdami mankštintis, tada jūsų kojos bus labiau linkusios kirpėti. Tai yra todėl, kad jie yra šalti ir griežti. Pradėkite treniruočių seansus 10 minučių sušilti ar greitą pėsčiomis. Tada sekite jį kai kuriu dinamišku tempimu. Skirtingai nuo statinio, šis ištempimas judamas. Kai kurie pavyzdžiai yra šalutiniai žingsniai, lunges, kojos ir priekiniai smūgiai.

Eikite į masažą. Masažai padeda atsipalaiduoti kūnui ir protui, bet jie taip pat gali padėti atsikratyti mazgų ir iš raumenų išplauti pieno rūgštį, dėl ko gali sumažėti mėšlungio tikimybė. Gaukite masažą, kai baigsite treniruotes.

Valgyk teisę, kad išvengtumėte mėšlungio. Raumenų mėšlungis gali išsivystyti, kai trūksta kalio, magnio ir kalcio. Įsitikinkite, kad jūs kasdien gausite pakankamai šių maistinių medžiagų savo mityboje. Kai kurie maisto produktai, kuriuose yra šių maistinių medžiagų, yra bananai, bulvės, jogurtas, pienas, abrikosai ir apelsinų sultys.