Kaip mokyti vaikus kantrybę žaidimais

Kantrybės dažnai trūksta vaikams namuose – tiek jūsų, tiek jų, gali smukti priklausomai nuo situacijos. Žaidimų, kuriuos jau turite, žaidimai yra paprastas būdas padėti jūsų vaikui išmokti laukti kažko. Jūsų vaikas laukia savo eilės, laukia pamatyti, kas vyksta žaidime, ir laukia, kas laimės, bet laimė gali būti ne visada lengva. Žaidimo pasirinkimas ir būdas, kuriuo paskatinsite jo kantrybę žaidimo metu, ilgainiui naudingas jūsų vaikui.

Pasirinkite stalo žaidimą, atitinkantį jūsų vaiko sugebėjimus ir interesus. Žaidimas, kuris yra nuobodus ar pernelyg sudėtingas, leidžia jam prarasti susidomėjimą, net jei jis turi galimybę patirti kantrybę. Pasirinkite žaidimą, kurį lengva paleisti, kad galėtumėte daugiau sutelkti dėmesį į laukimo aspektą nei į tai, kaip žaisti žaidimą.

Paklauskite savo vaiko, kad padėtumėte jums įsteigti žaidimą. Ji gali norėti žaisti iš karto, todėl jai padedant ji parodo, kodėl ji turi būti kantrūs. Ji taip pat jaučiasi naudinga, kai ji prisideda prie šio proceso.

Paaiškinkite žaidimo taisykles arba peržiūrėkite taisykles, jei jūsų vaikas jau žino, kaip žaisti. Nustatykite žaidimo tvarką. Jaunieji vaikai dažnai nori būti pirmasis, tačiau vaikas, laukdamas savo ruožtu, turi galimybę iš karto patirti kantrybę.

Pasitarkite su savo vaiku, jei pastebėsite, kad ji nekantriai laukia savo eilės. Pasakyk: “Laukiama, kol tavo kortas nuleisti kauliukus bus sunku, ar ne? Aš žinau, kad esi labai susijaudinęs, bet mes turime atiduoti kiekvienam žingsnį.

Nurodykite konkrečius nurodymus, jei jūsų vaikas laukia eilės. Pasakyk: “Prašau, duok kauliukus tavo broliui. Tai jo ruožtu dabar, o ne tavo. Laikykitės savo rankų, kol laukiate”.

Garbinkite savo vaiką, kai žaidimo metu jis parodo kantrybę. Pasakyk: “Man patinka tai, kaip tavo rankas atkovojo iš žaidimų lentos, kai tai nebuvo jūsų ruožas. Kelias laukti kantriai!”

Stebėkite savo kantrybės lygius žaiddami. Kartais tai vargina, jei vaikas žaidžia žaidimą arba trunka per ilgai, kad baigtų savo ratą. Vietoj to, kad pasakytų jai skubėti, sėdėti ir mėgautis žaidimu. Kantrybės modeliavimas parodo, kaip elgtis.