Kaip pasakyti, ar esate nėščia po ovuliacijos

Negalima pasakyti, ar esate nėščia tuoj pat po ovuliacijos. Tiesą sakant, embrionas netgi net neįsiveda į gimdos gleivinę, kol maždaug 6 dienos po to, kai kiaušinis yra apvaisintas. Tik po implantacijos jūsų kūnas gamina hormonus, kurie sukelia ankstyvos nėštumo simptomus. Jei esate labai atidus, galite pastebėti simptomus maždaug po pirmojo praleisto menstruacinio laikotarpio, maždaug po 2 savaičių po ovuliacijos. Šiuo metu jūs taip pat galite turėti teigiamą kraujo ar šlapimo nėštumo testą.

Teigiamas nėštumo testas

Nėštumo testai daugeliu atvejų gali patvirtinti, kad nėštumas yra maždaug tuo metu, kai praleidote pirmąjį laikotarpį. Šie bandymai rodo žmogaus chorioninį gonadotropiną, kuris dažniausiai yra žinomas pagal jo santrumpą hCG, kuris yra hormonas, kurį gamina placenta, kaip ji vystosi. Nors nėščios nėštumo metu hCG lygiai paprastai yra nereikšmingi, jūsų lygis greitai didėja, kas dvi dienas pradedant ankstyvuoju nėštumu padidėja dvigubai. Neseniai atliktas nėštumo testas parodys, ar šlapime yra nustatomas hCG kiekis. Kita vertus, kraujo tyrimas parodys tikslią hCG kiekį kraujyje.

Ankstyvas ultragarsas

Ultragarsas gali aptikti nėštumą jau 4-5 savaites po paskutinio mėnesinių. Tokiu ankstyvuoju laikotarpiu transvaginalinis ultragarsas suteiks aiškesnį vaizdą nei pilvo ultragarsu. Pirmasis nėštumo ženklas yra nedidelis gimdos kiaušinis, kurį galima pamatyti dar 4 savaites po paskutinio laikotarpio. Iki 5 savaičių transvaginalinis ultragarsas dažnai parodys nėštumo maišelį – skysčio pripildytą plotą aplink vaisius ir trynio sostį – pradinį mitybos šaltinį vaisiui. Iki 6 savaičių po paskutinio laikotarpio transvaginalinis ultragarsas gali pateikti ankstyviausią vaisiaus, įskaitant jo širdies ritmą, vaizdą.

Trūksta jūsų laikotarpio

Nors trūksta laiko, dažnai tai reiškia nėštumą, praleistas laikotarpis kartais gali būti dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, streso ar tam tikrų sveikatos sutrikimų. Jūsų amžius taip pat gali paveikti jūsų mėnesius. Paaugliai ir moterys vyresni nei 40 metų dažnai patiria nereguliarius ar praleistus laikotarpius. Anoreksija, svorio ir tam tikrų vaistų pasikeitimas taip pat gali sukelti vėlavimą ar praleidimą. Norint dar labiau apsunkinti dalykus, gali atsirasti kraujavimas maždaug numatomo laikotarpio metu, net jei esate nėščia. Su visais šiais veiksniais žaidime praleistas laikotarpis ar kraujavimas nėra pakankamas, kad galėtumėte žinoti, ar esate nėščia. Jei nesate tikri dėl nėštumo, pasitarkite su savo gydytoju.

Kiti galimi simptomai

Kai kurie nėštumo simptomai gali pasireikšti netrukus po praleisto periodo. Pykinimas ir vėmimas, kurių labiausiai nėščios moterys tam tikru mastu gali patirti, gali pasireikšti anksčiau nei jūsų pirmojo praleisto laiko periodas. Krūtų jautrumas ir dilgčiojimas gali prasidėti dar anksčiau nei tavo pirmasis praleistas laikotarpis. Kiti simptomai, tokie kaip krūties padidėjimas ir šlapimo dažnis, nebus pradėti mažiausiai po poros savaičių.