Kaip suprasti metrinę sistemą vaikams

Mokymasis apie metrinę matavimo sistemą neturi būti sudėtinga ar nereikalinga užduotis. Daugeliu atžvilgių metrinis matavimas yra daug lengviau valdomas nei anglų sistema. Viskas, ko iš tikrųjų reikia, yra dydžio prefiksų įsiminimas, kad būtų galima laikytis taisyklių pagal rote. Vyresnio amžiaus studentai gaus naudos iš žinių apie dešimtaines dalis.

Išmokyk žodyną

Įveskite metrines bazines priemones: ilgio ir atstumo matuoklis, masės ar svorio gramas ir tūrio litras. Praktika klasifikuoti matavimo užduotis pagal tinkamiausią vienetą. Tai galima padaryti žodžiu ar raštu. Moksleiviai gali pasimėgauti sugavimu medžiotoju, kai žaidėjai renkasi daiktus, kurie gali būti vertinami pagal kiekvieno tipo vienetus.

Išmokyk konversijos procesą

Įveskite bendrus metrinius prefiksus: kilo-, hecto-, deca-, deci-, centi-, and milli-. Naudokite diagramą, kad būtų rodomi santykiniai dydžiai, pateikiant prefiksus pagal dydį nuo didžiausio iki mažiausio.

Mokyk dešimtmečio manipuliaciją naudodamas dauginimą ir padalijimą

Padėkite studentams įsiminti santykinius metrinių prefiksų dydžius, naudodami mnemoniką, pvz., “Virtuvės turi gražius rudus drakonus su grybais”.

Sukurkite metrikos prefiksų lentelę su dėžėmis po kiekvienu prefiksu. Pasikonsultuokite arba parodykite šią pagalbą mokiniams, naudojamiems mokymosi procese.

Mokykite mokinius parašyti metrinę priemonę, kurią reikia konvertuoti į dėžes, esančias po prefiksų pavadinimais, po vieną skaitmenį kiekvienoje dėžutėje. Įdėkite tuos vietos skaitmenis į lauką, esantį po vieneto pavadinimu. Pavyzdžiui, 23,6 centimetrų langeliai būtų mažesni už centimetrus.

Mokykit studentus dedikuoti dešimtainį tašką tinklelio eilutėje po dėžutės, kurioje yra tos vietos skaitmuo. 23,6 centimetrui trys yra parašyti langelyje žemiau centimetrų, o dešimtainis kablelis turėtų būti dedamas ant linijos tarp trijų ir šešių.

Jei norite konvertuoti į skirtingą metrinės matos dydį, tiesiog perkelkite dešimtainį kablelį į eilutę, esančią dešinėje nuo atitinkamo prefikso pavadinimo. Jei konvertuojant 23,6 cm iki milimetrų, į dešinę nuo milimetrų stulpelio įdėkite naują dešimtainį kablelį. Jei reikia, nuliais užpildykite tuščius langelius tarp senojo numerio ir naujojo dešimtainio kablelio.

Sumažinkite diagramos naudojimą, kai mokiniai tampa įgudę perkelti dešimtainį kablelį į teisingą vietų skaičių į dešinę arba į kairę ir tinkamai nustatydami nulius į naują numerį.

Peržiūrėkite vietos verte grindžiamas koncepcijas, naudojant bazinius dešimt blokus ar panašias manipuliacijas. Studentai turėtų suprasti, kad dešimt blokų sudaro dešimt blokų, 10 dešimčių blokų, sudarančių šimtą blokų ir pan.

Pervardykite dešimties blokų blokus, kad pademonstruotumėte sąvokas, susijusias su dešimtainėmis dalimis. Pvz., Vienetų blokai gali būti pervadinti dešimtimis blokų. Dešimt turi būti sujungtos, kad sudarytų naują blokinį bloką.

Padarykite numerių modelius, kad jie atitiktų pagrindinių dešimties blokų manipuliacijas. Prisijungimas prie dešimties blokų, kad būtų galima sukurti kito bloko tipą, gali būti įrašomas kaip dešimties kartų skaičius. Blokų atskyrimas į jų sudedamąsias dalis gali būti parašytas dalijant dešimčia.

Pademonstruokite, kaip daugyba ir padalijimas iš dešimties kartotinių verčių kableliais kintama, kai naudojami skaičių modeliai. Turėkite studentų praktiką iki įgudusio.

Parodykite, kaip panaudoti šią daugybos ir padalijimo koncepciją naudodamiesi dešimtimis, kad išspręstų metrinės konversijos problemas. Ar mokiniai praktikuoja šias konversijas tol, kol jie bus kompetentingi.