Kaip sustabdyti cukraus troškimą po menopauzės

Dauguma moterų, sergančių menopauze ar perimenopauzei, labiau linkusios svorio nei bet kuriuo kitu gyvenimu. Nors dalį papildomo svorio gali sukelti hormoniniai pokyčiai, dauguma jų gali būti susiję su mitybos įpročiais ir labiau sėdimu gyvenimo būdu. Ypač cukraus cravings gali padidinti svorį, dėl kurio gali padidėti diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų po menopauzės pavojus. Galite išmokti sustabdyti cukraus troškimą ir išvengti svorio padidėjimo, kuris įvyksta po menopauzės.

Valgyk reguliariai ir nepraleiskite valgio. Praleidus maitinimą, gliukozės kiekis kraujyje gali smarkiai sumažėti, todėl saldūs maisto produktai gali sukelti nesveiką užkandį. Valgyti sveiką maistą ar užkandžius kas 3 ar 4 valandas gali padėti išvengti alkančio jausmo ir išvengti saldžiųjų pagundų.

Pratimai reguliariai, ne mažiau kaip 30 minučių penkias dienas per savaitę. Pratimai suteikia daug naudos, ypač po menopauzės, kai svorio padidėjimas ir kaulų tankis gali tapti labiau susirūpinusiomis. Amerikos dietologų asociacija paaiškina, kad jums nereikia eiti į sporto salę ar vaikščioti treniruotis. Kasdieninę veiklą, tokią kaip vaikščiojimas, sodininkystė ir vakuumas, taip pat galima laikyti fizine veikla. Pratimai taip pat padeda kontroliuoti cukraus troškimą stabilizuojant gliukozės kiekį kraujyje ir gerinant nuotaiką.

Atsikratykite labai perdirbtų cukraus pakrautų desertų ir užkandžių savo namuose ir pakeiskite juos šviežių vaisių, daržovių ir sveiki grūdai. Atsikratymas pagundų maisto produktų, kurie yra pilni cukraus ir trūksta pluošto, gali padėti išvengti jūsų noro. Ši strategija suteikia alternatyvą saldumynams, kai esate alkanas. Švieži vaisiai, daržovės ir sveiki grūdai turi dietinį skaidulą, kuris sulėtino jūsų virškinimą, kad būtų galima išvengti gliukozės kiekio kraujyje svyravimų ir gausaus alkio – pirmtakų, vartojančių netinkamą maistą.

Gerkite vandenį, o ne gaiviuosius gėrimus ar sultis, kuriose yra cukraus. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, cukraus saldinti gėrimai yra didžiausias cukraus kiekis, pridėtas prie amerikietiškos dietos. Gėrimų gėrimas maitina jūsų kūno skonį cukrui, didėja troškimas, dėl kurio jūs geriate dar daugiau iš jų. Padarykite vandenį savo pagrindiniais gėrimais ir būtinai gerkite ne mažiau kaip 64 oz. Kasdien išvengti dehidratacijos.

Valgykite mėgstamų desertų ar užkandžių versijas be cukraus, kai cukraus pageidavimas yra neišvengiamas. Visiškai atimant save nuo to, ko paprastai trokštate, tai neveikia kaip ilgalaikė strategija. Vidurinysis ar kompromisas yra įmanomas, mėgaudamiesi maloniu gydymu, kuris nenusileidžia noro dėl tikro dalyko. Tačiau vartokite be cukraus maisto produktus, nes kai kurie be cukraus valgai turi nesveiko riebalų, kad pagerintų skonį.