Kaip sušvelninti tulžies pūslės operaciją

Skausmo malšinimo priemonės po tulžies pūslės operacijos skiriasi priklausomai nuo nustatymo, operacijos tipo ir dienų skaičiaus nuo operacijos. Sergamumas ligoninėje gali sukelti intraveninius arba injekcinius narkotikus, o pacientai namuose gali švelniau skausmo vartoti per burną. Atvira operacija per gana didelį pilvo pjūvį gali sukelti sunkesnį skausmą žaizdoje, o laparoskopinė chirurgija – naudojant mažą vaizdo kamerą ir specialius instrumentus – gali sukelti daugiau skausmo dėl dujų, kai injekuojamas anglies dioksidas per procedūrą. Ilgainiui skausmas sumažėja, o operacijos dieną ir po vienos ar trijų dienų patiriamas stipriausias skausmas.

Remiantis Amerikos kolegijos chirurgų duomenimis, skausmo lygis vertinamas pagal skalę nuo nulio iki 10. Nulinis vertinimas rodo, kad skausmas nėra, o 10 vertinimas rodo blogiausią savo gyvenimo skausmą.

Tvarkykite savo skausmo kontrolės strategiją pagal savo poreikius. Per pirmąsias kelias dienas jums gali reikėti stipresnių skausmo vaistų, nei jums reikės vėlesniam išgijimo procesui. Jei galite, atskirkite dujų skausmą nuo įpjovus skausmo ir tinkamai jį sprunkite.

Imkitės nurodytų vaistų tiksliai taip, kaip nurodyta. Amerikos chirurgų kolegijoje teigia, kad dėl sunkių skausmų chirurgas gali skirti narkotines medžiagas, tokias kaip oksikodonas, morfinas ar hidromorfonas. Būkite pasirengę šalutiniams poveikiams, įskaitant mieguistumą, žemą kraujo spaudimą, pykinimą, šlapinimosi sunkumą, lėtą širdies ir kvėpavimo dažnį ar vidurių užkietėjimą. Jei esate ligoninėje, jūs galite turėti PCA arba pacientui kontroliuojamą analgetiką, kuris įjungia mygtuką, kuriuo iš anksto nustatoma narkotinių skausmo vaistų dozė. Jūs taip pat galite vartoti narkotikus į veną arba injekcijos būdu. Namuose, jūs tikriausiai imsitės skausmo vaistų per burną.

Pasiimkite be recepto vaistus nuo lengvo skausmo. Pasak Amerikos kolegijos chirurgų, nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai – nesteroidiniai anitiniai uždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas, naproksenas ir aspirinas – padeda sumažinti skausmą ir uždegimą, tačiau gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, skrandžio sutrikimą ar kraujavimą. Pasitarkite su savo chirurgu, prieš pradėdami vartoti vaistų be recepto.

Vaikščiokite keletą kartų per dieną vis daugiau atstumų, kad sumažintumėte dujų skausmą. Laparoskopinė operacija susijusi su anglies dvideginio įvedimu į pilvo ertmę, todėl pacientai, kuriems atliekama tokio tipo operacija, nepatogu, kol dujų išsisklaidys.

Valgykite maisto produktus su dideliu pluošto kiekiu, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo, ypač jei vartojate narkotikus skausmui. Jei trečioji pooperacinė diena neturės žarnyno judėjimo, gali prireikti prašyti išmatų minkštiklio recepto.

Amerikiečių chirurgų akademija rekomenduoja laikytis pagalvėlę per pilvą prieš kosulį, kad sumažintų skausmą. Naudokite tvirtą spaudimą ant pagalvės. Taip pat galite naudoti šią techniką, vadinamą “splinting”, kai išlipate iš lovos arba sukite lovą.

“Lippincott Slaugos praktikos vadovo” 2010 m. Leidimo autorė Sandra Nettina teigia, kad praktikoje naudojami atsipalaidavimo būdai, pvz., Vadovaujami vaizdai, meditacija, savipignozė ar kontroliuojamas kvėpavimas, siekiant sumažinti nerimą ir skausmą.

Sutelkite dėmesį į kažką, išskyrus skausmą, teigia Nettina. Pabandykite mezgimą, muziką, skaitymą ar kitą veiklą, kuri užsiima jūsų susidomėjimu ir atitraukti jus nuo diskomforto.

Taikykite ledo paketą į operatyvinę svetainę, rekomenduoja Nettina. Ledo apdorojimas geriausiai veikia, kai skausmas yra lokalizuotas tam tikroje vietoje.

Įvertinkite savo skausmo lygį nuo 30 iki 60 minučių, kad nustatytumėte, ar komforto priemonė buvo veiksminga. Jei sergate sunkiu, nuolatiniu skausmu, kreipkitės į savo chirurgą.