Kelio skausmas kelio išorėje

Per didelis kelio sąnaudos sporto ar kitokios veiklos metu, dėl kurių dažnai reikia kelti lenkimą, gali sudirginti ar pažeisti jūsų kelio sąnarį ir sukelti skausmą kelio išorėje. Kojų ar kaulų skausmas, kuris keliauja į jūsų kelio sąnarį, yra normalus nusidėvėjimas ir trauminė žala. Problemos su jūsų kelio kremzlėmis, raiščiais ar kaulais gali sukelti išorinį kelio skausmą. Gydymas priklauso nuo pagrindinio skausmo priežasties.

Iliotibio juostos sindromas

Perdozavimo sindromus sukelia veiksmai, susiję su pakartotiniu kelio lenkimu, pvz., Bėgimas ir važiavimas dviračiu. Dažniausiai pasireiškia iliotibinės juostos sindromas, kurio metu išsivysto išorinis kelio skausmas, kai iliotibinė juosta – audinio juosta, besitęsianti kojos išorėje nuo jūsų kelio iki dubens, tampa erzina, kai pakartotinai trina prieš savo Kelio kaulai. Šio sindromo skausmas paprastai pablogėja vaikščioti į viršų ar žemyn. Nesubalansuota šlaunies raumens jėga, nepakankamas tempimas, prasta treniruotė, netinkama avalynė ir plokščios pėdos – tai keletas veiksnių, kurie skatina perdozavimo sindromą.

Patellofemoralinis sindromas

Patellofemoralinis sindromas, dar vadinamas bėgikų keliu, yra pernelyg stiprus sindromas, kai raumenų pusiausvyros sutrikimas, darantis įtaką kaklo kampo padėčiai, dėl jo gali pasislinkti ir nusilpti nuo šlaunikaulio galo. Paprastai jis susijęs su skausmu kelio priekyje, šis sindromas taip pat gali sukelti išorinį kelio skausmą, kai jūsų kojos kaulas trinamas ant kaulo išorės. Skausmas dažniausiai atsiranda tokiose situacijose kaip sėdimoji vieta, kai jūsų keliai sulenkiami, tvarto, laipiojimo ir šokinėjimo. Šis sindromas yra paplitęs moterims nei vyrams.

Kelio osteoartritas

Osteoartritas atsiranda, kai sąnarių kremzlių – slidžios medžiagos, uždengiančios jūsų kaulų galus, kurios leidžia sklandžiai stumti vienas kitą, – nusidėvi po daugelio metų nusidėvėjimo. Kai kremzlės netenka, jūsų kaulai pradeda dręžti vienas prieš kitą ir tampa sudirgę, sukelia skausmą. Kai trūksta išorinio kelio kremzlės, jis sukelia kelių sąnarių skausmą. Veiksniai, prisidedantys prie kelio osteoartrito, apima nutukimą ir ankstesnį kelio traumą. Ši būklė dažnai sukelia ankstyvo ryto kelio sąstingį, kuris gerėja judant, sunku stovėti iš sėdimosios padėties ir sunku laipti laiptus. Kiti kelių artrito tipai taip pat gali sukelti išorinį kelio skausmą.

Šoninis įkaito sąnarių sužalojimas

Kelių trauma, ypač susijusi su sportu, gali pažeisti kelio sąnarių raiščius – audinių juostas, jungiančias jūsų šlaunies kaulus su apatinių kojų kaulais, ir sukelia išorinį kelio skausmą. Šoninė užpakalinė raištis jungia išorinę arba šoninę šlaunikaulio dalį su apatinių kojų kaulais. Ši raištis gali būti ištemptas arba plūstas, kai kelio viduje stumia į išorę, todėl raištis tęsiasi. Kai ši žala atsiranda, galite pajusti greitą ir kelio nestabilumą. Ši žala dažnai pasitaiko dėl futbolo ar automobilių avarijos, nors tai gali įvykti kitose situacijose.

Šoninis menizo ašaras

Kelių trauma gali taip pat pakenkti menizėms – kremzlė, kuri pagalvankes ir stabilizuoja jūsų kelius. Išorinis kelio skausmas paprastai išsivysto, kai ašarojote šoninį arba išorinį menizmą savo kelio link. Tai gali atsirasti, kai jūsų viršutinė kojos staiga pasisuka viena kryptimi, o jūsų kojos yra pasodintos kitoje. Be skausmingo, jūsų kelio gali sugauti ar užrakinti, todėl sunku ištiesinti. Jūsų kelias gali atsirasti, kai bandysi atsistoti ant jo po šios traumos.

Skausmas jūsų apatinėje nugaros ar klubo dalyje kartais keliauja į savo kelio sąnarį, dėl ko kelio išorėje atsiranda skausmas, susijęs su deginimu ar adatomis ir adatomis. Tai vadinama skausmu. Mažesnės kelių sąnario skausmo priežastys yra raumenų, pritvirtintų prie jūsų kelio sąnario išorės, traumos arba nervo arba arterijos, kuri eina palei savo kelio išorę, traumos ar suspaudimas, ir šlaunikaulio ar blauzdos išorės įtrūkimai Kaulai jūsų kelio sąnaryje.

Kiti priežastys, susijusios su išorinio dilbio skausmu

Svarbu, kad pasitarkite su gydytoju, jei pasireiškia dažnas, nuolatinis ar pablogėjęs išorinis kelio skausmas, ypač jei jis nepagerėja per kelias poilsio dienas arba trukdo jūsų gebėjimui atlikti įprastą veiklą. Priklausomai nuo skausmo priežasties gydymas gali apimti gydymą, tokį kaip poilsis, vaistas, fizikinė terapija ir kelio sąauga. Kai kuriais atvejais gali prireikti chirurgijos; kreipkitės į gydytoją iškart, jei negalėsite svorio paveiktam keliui, pablogėti ar stiprus skausmas arba staiga pasireikšti stiprus skausmas po kritimo, sporto traumos ar avarijos.

Kiti veiksmai ir medicininė priežiūra