Kojų skausmas dėl mažo kalio kiekio

Daugelis skirtingų veiksnių gali sukelti kojų skausmą. Kai kurios iš priežasčių yra raumenų nuovargis, nugaros skausmai, aterosklerozė, kraujo krešuliai, nervų pažeidimas, artritas, podagra, osteomielitas ir varikoze. Bet galbūt labiausiai paplitusios kojų skausmo priežastys yra susijusios su mityba ar dehidracija. Mineralinių medžiagų trūkumas gali sukelti kojų skausmą, o kalis yra vienas iš mineralų, kartais kaltės.

Kalis yra svarbus raumenų funkcijai, tiek jūsų kontroliuojamiems raumenims, kaip antai jūsų bicepsui ir artrokštui, tiek ir tiems, kurių nėra, pvz., Raumenys, dėl kurių jūsų širdis virsta ir jūsų virškinimo sistema išsiskiria per žarnas . Kalis taip pat svarbus išlaikant jūsų kūno vandens balansą, kuris turi įtakos kraujospūdžiui. Impulsų perdavimas tarp nervų taip pat priklauso nuo tinkamo kalio.

Kai esate mažai kalio, tai turi įtakos raumenims, kurioms tai priklauso. Dėl to gali atsirasti širdies aritmija, žarnyno pilvo pūtimas ir nuovargis, be raumenų mėšlungų, kurie gali turėti įtakos jūsų kojoms. Nors kalio trūkumas yra kojų skausmo priežastis, svarbu jį diagnozuoti gydytojas, kad įsitikintumėte, jog kitos, daugiau gyvybei pavojingos, priežastys nėra kojų skausmo šaltinis.

Jei gydytojas siūlo įdėti daugiau kalio į savo mitybą, tai bus naudinga daugybei maisto produktų. Vaisiai ir daržovės yra geriausi kalio šaltiniai. Bananai, keptos bulvės, slyvos, špinatai ir saulėgrąžų sėklos yra tik keletas kalio turtingų variantų. Jūros gėrybės, tokios kaip moliuskai, menkės, uolos, paltusas ir tunai, taip pat yra geri kalio šaltiniai.

Kalio papilduose yra keletas galimų nepageidaujamų reakcijų, todėl geriausia gauti kalio kiekį dietiniais šaltiniais, o ne papildais, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas specialiai nurodė kitaip. Didelėse dozėse papildomas kalis gali sukelti hiperkalemiją, sutrikimą, dėl kurio gali atsirasti inkstų nepakankamumas ir mirtis. Nepageidaujamas poveikis nebuvo pastebimas valgant kalio turinčius maisto produktus. Vidutinis sveikas suaugęs žmogus turėtų stengtis kasdien gauti 4,7 g kalio per maistinius šaltinius.

Kalio funkcija

Kalio trūkumas

Kalio šaltiniai

Kalio papildai