Leucino perdozavimas

Leucinas yra viena iš trijų šakotos grandinės amino rūgščių, kartu su izoleucinu ir valinu, ir yra laikoma esmine žmogaus aminorūgštimi. Esminės amino rūgštys yra tos, kurias galite gauti tik per savo mitybą. Leucinas gali būti įvairių maisto produktų, įskaitant sojų, riešutų, avižų, pupelių, lęšių, kukurūzų ir ryžių. Leucinas taip pat yra maisto papildas. Per daug leucino įvedimas gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį. Pasitarkite su savo gydytoju apie leuciną ir galimą per daug sunkaus vartojimo pavojų sveikatai.

Amoniako sukūrimas

Pasak Herbs2000.com, didelis kiekis leucino papildų gali sukelti amoniako kaupimąsi jūsų organizme. Per daug kraujo apytakos cirkuliuojantis amoniakas gali sukelti audinio pažeidimą ir galiausiai organų gedimą. Kepenys ir inkstai yra ypač jautrūs amoniako toksiškumui, nes jie padeda organizmui filtruoti amoniako perteklių iš kraujotakos. Tačiau leicino kiekis, reikalingas toksiškumui amoniaku sukelti, yra labai didelis, dėl to dėl padidėjusio amiciano kiekio dėl leucino papildymo mažai tikėtina.

Pellagra

Pellagra yra vitaminų trūkumo liga, kuri paprastai būna dėl niacino trūkumo, tačiau taip pat gali atsirasti ir didelis leucino kiekis. Pelagra gali padaryti žmones labai jautriai reaguoti į saulės spindulius ir gali turėti daug kitų žalingų padarinių. Pagal 1978 m. Tyrimą, paskelbtą “The American Journal of Clinical Nutrition”, perteklinis leucinas sukelia aminorūgščių disbalansą organizme, dėl kurio gali atsirasti pellagra. Mokslininkai nustatė, kad papildomo vitamino B-6 vartojimas padeda sumažinti leucino kiekį organizme ir gali neutralizuoti pellagra simptomus.

Hipoglikemija

Remiantis “Drugs.com”, kai kuriems žmonėms leukinas sukelia hipoglikemiją arba mažina cukraus kiekį kraujyje. Leucinas gali sumažinti gliukozės kiekį kraujyje dėl jo gebėjimo stimuliuoti kasos gaminamą insuliną. PubMed Health teigimu, hipoglikemija gali turėti daugybę šalutinių poveikių, kai kurie iš jų yra rimti. Kreipkitės į gydytoją apie leuciną, jei sergate cukriniu diabetu ar bet kuria kita būkle, kuri paveikia jūsų organizmo gebėjimą gaminti insuliną ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Virškinimo trakto sutrikimas

Pagal knygą “Anabolinis pagrindas” didelės leucino dozės gali sukelti virškinimo trakto šalutinį poveikį. Nurijus dozes nuo 2 iki 5 g, leucinas paprastai laikomas saugiu, o šalutinis poveikis gali būti laikomas mažu. Tačiau papildai, kurių sudėtyje yra 15 g leucino, gali sukelti skrandžio sutrikimus, pykinimą, viduriavimą ir vėmimą.