Leukocitų šlapime vaikams

Leukocitai yra baltieji kraujo kūneliai, tokie kaip granulocitai, monocitai ir limfocitai. Nacionalinis vėžio institutas teigia, kad leukocitai yra imuninė ląstelė. Tai reiškia, kad jie yra svarbūs kovojant su infekcijomis. Jei šių leukocitų yra šlapime, tai gali būti ženklas, kad gali būti infekcija. Vaikams šis padidėjimas leukocitų yra greičiausiai dėl šlapimo takų infekcijos. Pasak Amerikos šeimos gydytojo interneto svetainės, 5 procentai merginų ir 1-2 procentų berniukų sukurs šlapimo takų infekciją.

Simptomai

Yra keletas požymių, kuriuos reikia stebėti, jei įtariate, kad jūsų vaikas gali šlapime infekuoti ar leukocitus. Jis gali sunku šlapintis, o šlapimas gali blogai kvapas. Karščiavimas, šaltkrėtis, pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas yra šlapimo takų infekcijos požymiai. Turėkite omenyje, kad šie simptomai gali būti susiję su kitomis problemomis, o bandymai bus atlikti norint patvirtinti šlapimo takų infekciją.

Diagnozė

Šlapimo tyrimas yra galutinis būdas diagnozuoti leukocitus ir uždegimą šlapimo takuose. Amerikos šeimos gydytojo svetainė rekomenduoja šį testą bet kuriuo metu, kai jūsų vaikas daugiau kaip kelias dienas turėjo neapsakomą karščiavimą. MayoClinic.com teigia, kad leukocitų esterazė ir nitratai yra gaminami dėl infekcijos, o jei jie randami šlapime, jie dažniausiai yra šlapimo takų infekcijos požymiai.

Gydymas

Gydymas vaikams, sergantiems dideliu leukocitų esterazės kiekiu šlapime, gali prasidėti nedelsiant. “Merck Manual” teigia, kad antibiotikai gali būti skirti šiems vaikams bandant pašalinti infekciją. Jei šlapimo takų infekcija sukėlė bet kokią žalą inkstams ar kitoms šlapimo struktūroms, reikės atlikti išsamesnį gydymo planą. Amerikos šeimos gydytojų tinklalapis rekomenduoja hospitalizuoti vaikams iki 3 mėnesių amžiaus arba jei simptomai yra sunkūs.

Prevencija

Yra keletas prevencinių žingsnių, kuriuos galima imtis siekiant sumažinti tikimybę, kad jūsų vaikas vystysis šlapimo takų infekcijos. Merginoms labai svarbu, kad jie mokytų sunaikinti iš priekio į nugarą, kad bet kokia išmatuota bakterija nebūtų pernešta į šlapimo takus.

Apsvarstymai

Jei gydytojas mano, kad gali būti leukocitų su šlapimu, gydytojas turi įvertinti savo vaiką. Jei jūsų vaikas vartojo papildomą vitaminą C arba valgė daug baltymų, apie tai turėtumėte paminėti pediatrui. Medline Plus duomenimis, baltymų ar vitamino C perteklius gali sukelti neigiamą testą, net jei yra leukocitų.