Niežulys, raudona oda ant veido

Sunku įveikti savo žaidimą, kai jūsų skruostai išsiskiria į erzinantį bėrimą. Niežėjimas, raudona oda jūsų veidui gali sukelti jūsų sąmoningumą ir nepatogumą, o tai gali sukelti laikina nepilnamečio reakcija ar rimta sveikatos būklė.

Tipai

Niežtintis raudona oda ant veido gali būti laikina, pvz., Saulės nudegimas ar kontaktinio dermatito epizodas, arba nuolatinis, įskaitant sutrikimus, tokius kaip rozacea ar egzema. Odos būklė gali būti efektyvi paviršutiniška, reikalinga tik laiko ir raminančių losjonų, kad ją išgydytų, arba ji gali būti sisteminė, reikalaujanti dietinio ir gyvenimo būdo pokyčių bei farmacinio gydymo, pavyzdžiui, antibiotikų. Pasitarkite su savo gydytoju, nes tik kvalifikuotas stebėjimas ir tinkamas tyrimas gali nustatyti, koks veido odos bėrimas yra jūsų odoje.

Reikšmė

Pasak “Ajovos sveikatos priežiūros” sistemos universiteto, niežtintis raudonas bėrimas ant veido gali reikšti rimtą pagrindinę sveikatos būklę, pvz., Lėtinę egzema ar aštiozę, genetinius sutrikimus, susijusius su pernelyg didelių negyvų odos ląstelių atsiradimu. Atopinio dermatito atveju bėrimas gali rodyti, kad jūs turėtumėte pakeisti gyvenimo būdą, pvz., Pereiti prie alergiškų muilų, skalbinių ploviklių ar makiažo prekių ženklų. Kadangi veido bėrimas yra toks akivaizdus, ​​jis gali sukelti reikšmingų neigiamų emocinių ir savaiminio vaizdo problemų. Tačiau bandymas paslėpti veido išbėrimą su sunkiais dangomis kremais gali dar labiau sudrėkinti odą ir pabloginti.

Prevencija / Sprendimas

Pasak Mayo klinikos, reguliariai pašalinkite makiažą ir plaukite veidą švelniu muilu ir vandeniu, kad išvengtumėte spuogų atsiradusio paraudimo. Uždenkite veidą ir dėvėkite apsauginę nuo saulės apsaugą, kad išvengtumėte nudegimo raudonos, niežėjimo, šveičiamo poveikio. Pasinaudokite švelniu muilu, naudodami švelnų muilą, po to nedelsdami kreipsitės drėkintuvu, skirtu veido priežiūrai, kad išvengtumėte raudonos, sausos žiemos odos, konsultuoja Ajovos universiteto sveikatos priežiūros sistemą. Venkite aštrų maisto produktų, alkoholio ar alergenų, kurie gali sukelti reakcijas, kad išvengtumėte rožinių, egzemos ar kontaktinio dermatito protrūkių.

Identifikavimas

Jūsų gydytojas gali geriausiai identifikuoti niežtinčią raudoną odos būklę priežastį ir pobūdį jūsų veidui. Tačiau, įvertinus savo simptomus, gali padėti nustatyti, ar jūsų bėrimas gali būti įprasta būklė, kuri gali būti gydoma be medicininės intervencijos, sakė “FamilyDoctor.org”. Maži spuogai ir pūslelės, kurie taip pat gali pasirodyti ant krūtinės ir nugaros, rodo spuogus, o išpūstas išvaizda aplink skruostus ir kaktus gali rodyti rožines. Raudona, patinusi sritis aplink pjūvį rodo celiulitą, dėl kurio gali tekti gydyti antibiotikus, o atsitiktiniai niežulys raudoni dėmeliai gali būti vabzdžių įkandimai. Raudonos niežulys, kurios staiga atsiranda, gali būti dilgėlinė.

Įspėjimas

Raudonos, niežtinčios odos dėmės dažnai yra susijusios su alerginėmis reakcijomis. Labai retais atvejais alerginės reakcijos gali sukelti sunkių medicininių pasekmių. Pasak “FamilyDoctor.org”, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jei atsiranda karščiavimas, jei netrukus po vaistų vartojimo pasirodys raudonos ar švelnios dėmės, arba jei susierzinę paviršiai yra išaugę, karšta arba yra įbrėžimų, panašių į tikslą. Kiekvienas iš šių simptomų gali rodyti rimtą sveikatos būklę, kuriai reikalingi antibiotikai, antihistamininiai vaistai ar kitas greitas gydymas.