Sąrašas beprotybinių maisto produktų

Monosodiumo glutamatas gali turėti tam tikrų smegenų ląstelių toksinį poveikį, kuris gali būti atsakingas už nepageidaujamą poveikį, kurį kai kurie žmonės patiria vartodami MSG, praneša 2009 m. “Tarptautiniame klinikinės ir eksperimentinės medicinos žurnale” paskelbtame preliminariame tyrime. Jei pasireiškia neigiamas poveikis Valgydami maistą su MSG, tai yra gera mintis to išvengti. Bet ne visi maisto produktai, kurių sudėtyje yra laisvo glutamato, tai MSG dalis, sukelianti šias reakcijas, etiketėje pateikia MSG sąrašą, todėl sunku suprasti, kuriuos maisto produktus galite vartoti saugiai.

Dauguma šviežių vaisių ir daržovių, kurie nebuvo perdirbti, yra be MSG. Pomidorai, kurių natūraliai yra MSG, yra išimtis. Vaisiai ir daržovės, kurie buvo fermentuoti, pvz., Kimchi, rauginti kopūstai ir kai kurios rūšys marinuočių, gali turėti MSG, todėl jų geriausia išvengti, jei negalėsite toleruoti MSG. Bet kokie konservuoti arba perdirbti vaisiai ir daržovės, pridedant pagardų ar kvapiųjų medžiagų, gali turėti MSG, bet tie, kurių sudėtyje yra tik vaisių ar daržovių, nėra.

Paprastųjų grūdų, tokių kaip avižiniai dribsniai, ryžiai, miežiai ir kviečiai, sudėtyje nėra MSG. Kai šie grūdai bus paversti perdirbtais maisto produktais, jie dažniausiai gali turėti priedų, tokių kaip MSG. Venkite bet kokio tipo grūdų produktų, kurių sudėtyje yra bet kokio tipo, mielių, mielių ekstrakto, autolyzed mielių, bet kokio tipo glutamato, kalcio kazeinato, karagenino, bet kokio tipo baltymų, bet kokio tipo salyklo, maltodekstrino, sojų padažų ar prieskonių.

Daugelyje maisto produktų, kurių sudėtyje yra baltymų, bus bent jau natūraliai atsirandantis glutamatas, tačiau šis glutamatas yra privalomas, nedarantis neigiamo poveikio. Problemos yra priedų, kurių sudėtyje yra laisvo glutamato arba laisvos glutamo rūgšties. Pasirinkite mėsą, paukštieną, jūros gėrybes, pupeles ir kitus baltyminius produktus, kurių sudėtyje nėra priedų, kad išvengtumėte MSG. Venkite maisto produktų, kurių sudėtyje yra pridėtų fermentų, proteazių, išrūgų baltymų ir sojų baltymų.

Natūraliai sūryje yra keletas MSG. Mažai riebaus pieno ir mažai riebių pieno produktų dažnai gaminama su pieno sausu pienu, kuriame gali būti MSG, taip pat gali būti labai pasterizuoti pieno produktai, įskaitant pieno pakuotes, kurių sudėtyje yra likučių, arba fermentuoti, pavyzdžiui, jogurtas. Jūsų geriausias pasirinkimas pieno produktams be MSG yra nenugriebtas pienas, nors kai kurių rūšių riebalų turinčių pieno produktų, tokių kaip aukščiausios kokybės ledai, pagaminti tik iš visaverčių maisto produktų, pavyzdžiui, pieno, grietinėlės ir cukraus, taip pat gali būti be MSG.

Vaisiai ir daržovės

Pilno grūdo

Baltymų maisto produktai

Pieno produktai