Sultys, skirtos ketozei

Ketozė – kai jūsų kūnas degina visų pirma riebalus kure – reikalingas labai mažas angliavandenių suvartojimas. Sultys greitai reikalauja, kad jūs vartojate beveik nieko, išskyrus angliavandenius. Ketogeninė mityba, tokia kaip Atkinsas ar kitos mažai angliavandenių dietos, vis dar nesuderinama su bet kokia mityba sultyse. Jei norite prarasti riebalų, turite pasirinkti vieną ar kitą. Prieš pradėdami kokią nors dietinę programą, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

Ketozė

Jūsų kūnas gali bėgti keliais kuro tipais: amino rūgštimis, cukrumi ir riebalais. Kai jūsų kūnas pirmiausia nudegina riebalus arba laisvai plaukiojančias riebalų rūgštis, vadinamą ketonais, jums kyla dietinė ketozė. Norėdami tai pasiekti, privalote griežtai apriboti visų nepluoštinių angliavandenių suvartojimą. Pratimai leis jums toliau išeikvoti savo glikogeno atsargas, o laikui bėgant jūsų kūnas pereis nuo bėgančio cukraus iki pagrindinio ketonų.

Cukrus ir ketozė

Jei ketozės metu vartojate cukrų, jūs grįšite į deginamą glikogeną ar cukrų. Ketozei vėl reikės laiko. Labiausiai tai turės angliavandenių, kuriuos vartoja, kiekis, tačiau kartu suvartojantys angliavandeniai ir riebalai yra dar blogesni. Taip yra todėl, kad jūsų kūnas sukurs daugybę insulino ir atsakys, o jūs ir toliau vaikščiojate glikogenu, o jūsų kūnas išsaugo riebalus, kuriuos tiesiog valgėte. Nors sulčių sudėtyje nėra riebalų, paprastai ji yra fruktozė.

Fruktozė

Sultys gali būti daugiausia fruktozė, priklausomai nuo jo rūšies. Fruktozė paprastai yra geras energijos šaltinis, daugiausia dėl riboto gebėjimo sukelti didelį insulino kiekį, tačiau jis yra toli gražu mažiau nei idealus, jei norite palikti ketozę. Skirtingai nuo daugelio kitų rūšių cukraus, fruktozė pirmiausia skirstoma į kepenis. Nors jūsų kūnas metabolizuoja fruktozę, jūsų galimybė deginti riebalus, ypač ketonus, yra ribotas. Kadangi fruktozė trunka ilgiau nei kiti cukrūs, kurie gali suaktyvėti, pusgaminiai braškių ilgiau laikys jus nuo ketozės.

Sultys badas

Sultys nevalgius yra būtent tai – nieko nedaro, išskyrus sultis ir vandenį. Nors iš pradžių tai gali atrodyti geras būdas mažinti kalorijas, yra daugybė problemų, susijusių su šiuo požiūriu. Jūs negaunate jokių baltymų. Jūsų kūnas reikalauja baltymų jo aminorūgščių kiekiui, o kai nesate pakankamai baltymų, suskaidys raumenų audinius svarbiausioms amino rūgštims. Jūs nesulaukiate riebalų, o hormonų gamybai ir reguliavimui reikia riebalų. Esminės riebalų rūgštys reikalingos tinkamai smegenų funkcijai ir seksualinei sveikatai. Jei nenorite gauti savo esminių amino rūgščių ir riebalų rūgščių, galite tikėtis, kad atsiras problemų.