Yra kraujavimas ar normalus nėštumo laikotarpis?

Daugelis moterų kraujavo per ankstyvesnes nėštumo savaites, ir nenuostabi nėščia moteris nemanė, kad šis kraujavimas menstruaciniu laikotarpiu būtų klaidingas. Nors dauguma kraujavimo yra normalus, kartais tai gali būti galimo komplikacijų požymis, teigia Amerikos Nėštumo asociacija. Suprasti, jei kraujavimas kelia susirūpinimą ir kai tai yra įprasta nėštumo dalis, moteris gali padėti nuspręsti, kada reikia papildomos medicininės intervencijos.

“Do’s” ir “Don’ts”

Amerikos nėštumo asociacija moterims rekomenduoja imtis dviejų atsargumo priemonių nėštumo metu kraujuoti. Kraujavimas, siekiant stebėti kraujo netekimo laipsnį, svarbu dėvėti megztuką ar pėdkelnes. Medicinos specialistai gali daug rinkti, tikrindami kraują ant pado ir dažnai gali priimti profesionalius sprendimus. Nėščios moterys, sergančios kraujavimu, niekada neturėtų naudoti tampono, kad sustabdytų srautą arba net įsitrauktų į lytinius santykius, nes įvedant į makšties sritį svetimą gali sustiprėti problema.

Priežastys

Amerikos Nėščiųjų asociacijos duomenimis, 20-30 procentų moterų kraujavo per pirmąją nėštumo pusę. Implantuojamas kraujavimas gali atsirasti, kai apvaisintas kiaušinių implantas gimdoje ir gali būti panašus į šviesos laikotarpį. Tai gali įvykti praėjus maždaug 6- 12 dienų po galimo koncepcijos. Kaklo švelnumas, ypač po lytinių santykių, taip pat gali sukelti kraujavimą iš makšties, taip pat gali būti dubens ertmė ar šlapimo takų infekcija. Antrojo trimestro metu moterys gali kraujuoti iš uždegtos gimdos kaklelio ar gimdos kaklelio. Paprastai tai nerodo.

Persileidimas

Amerikos Nėštumo asociacijos duomenimis, beveik pusė visų nėščių moterų, kurios kraujavo, neturi persileidimų, taigi kraujavimas iš makšties nereiškia, kad neišvengiamas persileidimas. Be sunkių kraujavimų iš makšties, dažniausiai persileidimo požymiai yra sunkūs apatinių pilvo spazmai ir kraujavimas, kuriame yra makšties audinių.

Komplikacijos

Kraujavimas antrojo ir trečiojo nėštumo trimestrais visada laikomas rimtai ir laikomas galimu komplikacija. Pasak “BabyCenter.com”, vėlyvas kraujavimas gali kelti grėsmę motinos ar kūdikio sveikatai ir gali atsirasti dėl placentos atsitraukimo, darbo ar priešlaikinio gimdymo. Placentro plyšimas veikia tik 1 proc. Visų nėščių moterų, tačiau atsiranda, kai placenta atsitraukia iš gimdos sienos prieš gimdymą ar jo metu. Dėl neskausmingo kraujavimo, placentos atsitraukimas dažniausiai pasitaiko per pastaruosius 12 nėštumo savaičių. Kai makšties kraujavimas įvyksta nėštumo pabaigoje, tai gali būti, nes praeina kraujo ir gleivių gleivinės. Tai paprastai ženklas, kad darbas yra neišvengiamas. Jei tai įvyksta anksčiau antrojo ar trečiojo nėštumo trimestrais, gali būti pradėtas netinkamas gimdymas, dėl kurio reikia nedelsiant medicininės pagalbos.

“Expert Insight”

Anot Dr Marjorie Greenfield straipsnio “Ar tai normalu? Pirmieji trys nėštūs savaitės nuo 0 iki 13”, per pirmąjį trimestrą kraujavimas, kuris panaši į įprastą laikotarpį, paprastai nerodo susirūpinimo. Reikia pranešti gydytojui, jei kraujavimas tampa sunkesnis ir jei kartu yra skausmas ar mėšlungis. Antrojo ir trečiojo nėštumo trimestrais gydytojas turėtų būti informuotas apie bet kokį kraujavimą. Jei kraujavimas yra sunkus ir kartu yra mėšlungis, pilvo skausmas arba makšties nutekėjimas, tai kelia susirūpinimą ir reikalauja skubios medicininės pagalbos.