Yra salierų sultys jums geriau nei visa salierų?

Pavyzdžiui, pomidorai, morkos ir kitos daržovių sultys, salierų sultys yra patogus būdas didinti kasdienį augalinių produktų kiekį. Tai nebūtinai yra sveikesnė už visą salierą, bet jei jums patinka skonis geriau nei salierų stiebai, tai gali būti jums geriausias pasirinkimas. Tačiau labai lengva per daug suvartoti sultys ir nulaužti pridėto cukraus ir kitų ingredientų parduodamuose daržovių sulčių mišiniuose. Visada skaitykite etiketę, kad gautumėte visą istoriją.

Pluoštas

Viena iš priežasčių, dėl kurių vaisių ir daržovių rekomenduojama, palyginti su jų sulčių kolegomis, yra tai, kad visame maisto produkte yra pluošto. Valgomasis skaidulos padeda išlaikyti sveiką virškinimo traktą ir užkerta kelią tokioms problemoms kaip vidurių užkietėjimas, divertikulozė ir hemorojus. Valgymas daug pluošto taip pat padeda jums jaustis visiškai. Pluoštas paprastai išfiltruojamas sultingų procesų metu, todėl šitą pagrindinę maistinę medžiagą trūksta, kai geriate salierų sultis.

Cukrus

Salieruose yra labai mažai cukraus, todėl sultys yra sveika alternatyva soda ir cukraus sultys. Tačiau daugelis sulčių gamintojų derina salierų sultis su kitomis sultimis ar netgi papildytais saldikliais, kad gatavas produktas būtų malonesnis. Jei norite valgyti paprastą salierų sulčių, perskaitykite produkto, kurį jūs pasirenkate, ingredientų ir mitybos faktų etiketę, kad įsitikintumėte, jog nebuvo pridėta per daug cukraus. Jūs taip pat galite padaryti salierų sulčių pati su namų sulčiaspaudė.

Kalorijos

Viename vidutinio dydžio saliero kotelis yra apie šešis kalorijas, mažiau nei 1 g cukraus, be riebalų ir apie 1/4 g baltymų. Pusė puodelio salierų sulčių yra 40 kalorijų, 3 gramai cukraus ir 1 gramas baltymų. Nors patiekalų dydžiai nėra lygiaverčiai, gali būti, kad jūs geriate daugiau sulčių nei valgydami sveikų daržovių. Jei pasirinksite sulčių per visą salierą, laikykitės savo porcijos dydžių.

Maistinių medžiagų

Salieruose yra daugiau kaip 100 miligramų vidutinio dydžio kalio, beta karotino, vitamino A ir liuteino stiebo. Jis taip pat turi nedidelius kiekius folatų, vitamino C, magnio ir fosforo. Tikėtina, kad salierų sulčių mitybos profilis yra panašus, nors maistinių medžiagų kiekis gali būti prarastas sulčių ir pasterizacijos procesų metu.