Yra sulčių iš koncentrato sveikas?

Sultys iš koncentrato yra daugelio namų apyvokos daiktai dėl mažo pėdsako ir mažos kainos, palyginti su šviežiai spaustomis sultomis. Tiesiog laikykite jį savo šaldiklyje, kol būsite pasirengę jį išgerti, sumaišykite su vandeniu ir turite sulčių skardą. Terminas “koncentratas” tiesiog reiškia, kad vanduo buvo išgaunamas iš vaisių. Sultys iš koncentrato gali būti tokios pat sveikos, kaip ir kitų vaisių sulčių pasirinkimas, jei jūs einate su 100 procentų vaisių sulčių veislėmis.

JAV žemės ūkio departamentas rekomenduoja vartoti nuo 1 iki 2,5 puodelių vaisių per dieną, priklausomai nuo jūsų amžiaus ir lyties. Jaunos mergaitės turėtų siekti apatinio galo, o suaugusiems vyrams kiekvieną dieną reikia didesnio kiekio. Jei geriate 100 proc. Vaisių sulčių iš koncentrato be jokių priedų ar konservantų, galite gauti, pavyzdžiui, visus apelsinų turinčius vitaminus ir mineralus iš geriamų apelsinų sulčių. Pluošto kiekis gali būti nedidelis, tačiau sveiki vaisiai turi didesnę koncentraciją.

Koncentruotų vaisių sulčių maistinė vertė skiriasi, priklausomai nuo sulčių rūšies ir to, ar yra kokių nors priedų, tokių kaip cukrus, koncentruotoje medžiagoje. Pasak JAV žemės ūkio departamento maistinių medžiagų duomenų bazės, 1 šaukštelis šaldytų obuolių sulčių koncentrato yra 112 kalorijų, 27,58 g angliavandenių, 26,12 g cukraus, 301 mg kalio ir 1,4 mg vitamino C. Apelsinų sultys iš koncentrato turi beveik identiškas vertes, išskyrus 96,9 mg vitamino C. Kitos vaisių sultys, pavyzdžiui, vynuogių ir granatų, taip pat suteikia vitaminus ir maistines medžiagas.

100 procentų vaisių sultys, tiek koncentruotos, tiek šviežiai spaustos, yra daug naudos sveikatai dėl didelės vitaminų ir mineralų koncentracijos. Pavyzdžiui, kalio kiekis vaisių sultyse padeda sumažinti kraujospūdį, teigia Peggy J. Noonan iš “CNN Health”. Vitaminas C gali padėti pagerinti jūsų organizmo gebėjimą išgydyti gabalus ir mėlynes, o vitaminas A yra naudingas jūsų odai ir akims. Užšaldytos sultys iš koncentrato taip pat tiekia organizmui pakankamai daug vandens vienai porcijai, kad padėtų jums hidratuoti.

Renkantis sultis iš koncentrato vietinėje maisto parduotuvėje, svarbu perskaityti etiketę, kad įsitikintumėte, jog jame nėra pridėtų cukraus, pvz., Didelio fruktozės kukurūzų sirupo ar kitų didelio kaloringumo priedų. Bet kokioje etiketėje, kurioje yra “Punch” arba “Beverage” vietoj “100 procentų sulčių iš koncentrato”, bus dedami priedai ir konservantai. Įtraukus cukrų į sultis, galima gerokai padidinti kalorijų kiekį vienai porcijai, atsižvelgiant į 1 šaukštelį. Cukraus yra 16 kalorijų, pagal USDA maistinių medžiagų duomenų bazę. Tai paverčia sveiką gėrimą nesveika.

Sultys ir sveiki vaisiai

Maistinė vertė

Sveikatos privalumai

Apsvarstymai